کامپوزیت دندان

کامپوزیت ونیر دندان

اصلاح بد شکلی و بدرنگی دندان با کامپوزیت ونیر

یکی از روش های درمان زیبایی، ونیرهای کامپوزیت می باشد. ونیر به پوسته یا لایه‌ای از مواد دندانپزشکی گفته می شود که روی سطح خارجی دندان قرار می گیرد.
ونیر می تواند از جنس پرسلن (لامینیت) و یا کامپوزیت باشد. این روش برای اصلاح بد فرمی‌ دندان ها و یا بستن فضاهای باز بین دندانی استفاده می شود. در این روش، کار در یک جلسه انجام می‌شود.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

هزینه درمان با استفاده از کامپوزیت های دندان نسبت به لمینیت (ونیر پرسلن) کمتر است و در بیشتر مواقع نیاز به تراش دندان نمی باشد، که البته این میزان تراش بستگی به نوع بد شکلی دندان ها دارد. جهت کسب اطلاع از میزان هزینه درمان به روش کامپوزیت لطفا با شماره های تماس کلینیک تماس حاصل فرمائید و یا جهت مشاوره و ویزیت رایگان اقدام به تعیین وقت نمائید.

روش کار به این صورت می‌باشد:

ابتدا دندان را تمیز می کنیم و سپس مینای دندان را با فرز خشن می کنیم. با استفاده از اسید مخصوص دندان را “اچ” می کنیم و پس از آن با استفاده از مواد باندینگ، سطحی چسبنده روی دندان ایجاد می کنیم. مرحله بعد گذاشتن کامپوزیت روی دندان ها و فرم دادن دندان می باشد. کامپوزیت بعد از گذاشتن و فرم دادن روی دندان، توسط نور مخصوص به استحکام کافی خواهد رسید. بعد از اتمام این مراحل دندان ها پالیش می شوند.
کامپوزیت ونیرها در طولانی مدت شفافیت خود را از دست می دهند و نیاز به پالیش و ترمیم مجدد دارند.