کلینیک دندانپزشکی

دندانپزشکی دیجیتال (تکنولوژی سرک)

فیلمی که آن را مشاهده می نمائید توضیحی مختصر از امکانات و توانایی های تکنولوژی سرک در علم دندانپزشکی می باشد. با استفاده از تکنولوژی سرک دیگر نیازی به قالب گیری به روش سنتی نیست و با حذف عوامل ناراحت کننده بیمار قالب گیری دندان به صورت دیجیتال صورت می پذیرد. اسکن انجام شده با استفاده از کامپیوتر سرک بررسی و طراحی لازم برای ترمیم مورد نظر انجام می شود. دستگاه تراش سرک طی چند دقیقه طراحی انجام شده را از یک بلوک سرامیکی می تراشد و ترمیم بلافاصله آماده نصب می باشد. تمام این مراحل در کمتر از یک ساعت انجام می شود.

دکتر نهال سناوندی جراح دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

سفید کردن دندان (بلیچینگ)

برای بلیچینگ یا سفید کردن دندان، ابتدا دندان ها را تمیز می کنیم. سپس با مواد مخصوص روی لثه ها را جهت محافظت می پوشانیم و بعد با استفاده از مواد شیمیایی مورد تشخیص طی چند مرحله اقدام به سفید کردن دندان می کنیم. در ادامه فیلمی از مراحل انجام بلیچینگ یا سفید کردن دندان را خواهید دید.

لامینیت سرامیکی دندان

روش کار بدین شکل است که ابتدا دندان ها را تمیز می کنیم، سپس به مقدار لازم از دندان را تراش داده و با دوربین دستگاه سرک دندان های تراش خورده را اسکن می کنیم. سپس با استفاده از کامپیوتر سرک قسمت تراش خورده دندان را طراحی می کنیم (طرح لبخند)، طراحی انجام شده به دستگاه تراش رباتبک سرک ارسال می شود. دستگاه تراش سرک طی چند دقیقه از داخل انواع بلوک های سرامیکی طراحی انجام شده را استخراج کرده و کار بلافاصله آماده چسباندن (باند کردن) بر روی قسمت تراش خورده دندان می باشد. در ادامه فیلمی از مراحل درمان لامینیت را می توانید مشاهده نمائید.

دکتر نهال سناوندی جراح دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

کامپوزیت دندان

در اینجا فیلمی از مراحل درمان کامپوزیت دندان را مشاهده خواهید نمود که مراحل کار را مرحله به مرحله نمایش می دهد.
دکتر نهال سناوندی جراح دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند و طراحی دیجیتال لبخند در کلینیک ما با استفاده از تکنولوژی روز دنیا (دستگاه سرک) انجام می شود. با استفاده از تکنولوژی سرک بسیاری از ترمیم ها و فعالیت های زیبایی دندان تنها طی یک جلسه درمان صورت می پذیرد و از بالاترین سطح کیفی برخوردار می باشد. قالب گیری دیجیتال، طراحی دیجیتال توسط کامپیوتر سرک و ساخت ترمیم های تمام سرامیکی در کلینیک با دستگاه تراش سرک صورت می پذیرد که دارای دوام و عمر طولانی تر نسبت به ترمیم های لابراتواری می باشد.

دکتر نهال سناوندی جراح دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

بریج دندان (Bridge)

در کلینیک مراحل درمان بریج دندان را با استفاده از تکنولوژی سرک انجام می دهیم و به همین علت مراحل انجام درمان علاوه بر کیفیت و دقت بیشتر نسبت به روش سنتی (قالب گیری سنتی، ساخت قالب گچی و ساخت بریج در لابراتوار)، سریعتر انجام شده و در یک جلسه به پایان میرسد.

دکتر نهال سناوندی جراح دندانپزشک زیبایی و ترمیمی

ایمپلنت و پروتزهای دندانی

در فیلم انیمیشن زیر انواع مختلف ایمپلنت ها، مقایسه ایمپلنت دندان و بریج ، انواع پروتز های متحرک و ثابت را مشاهده می نمائید.

روکش دندان (Crown)

روکش دندان چیست؟

مراحل روکش کردن دندان

ابتدا بر اساس روکش مورد نظر قسمتی از تاج دندان تراش داده می شود، سپس از ناحیه دندان تراش خورده اسکن (قالب گیری دیجیتال) انجام می شود، با استفاده از دستگاه کامپیوتر سرک اسکن انجام شده بررسی و طراحی لازم برای ساخت روکش صورت می پذیرد، طرح روکش به دستگاه تراش سرک ارسال می شود و دستگاه تراش سرک طی چند دقیقه از یک بلوک سرامیکی روکش دندان را تراشیده و بلافاصله روکش آماده استفاده در دهان بیمار می باشد. بدین ترتیب درمان روکش دندان تنها طی یک جلسه درمان و در کوتاهترین زمان ممکن با ظاهری کاملا طبیعی انجام می شود